Rezum Yöntemi

portfolio-img
single-12

Rezum Yöntemi

Rezūm Su Buharı Tedavisi Nasıl Çalışır?

Rezūm Terapi tipik olarak üroloğunuzun ofisinde veya ayakta tedavi gören bir ameliyathanede gerçekleştirilir ve kısa bir randevuda tamamlanır.

Her 9 saniyelik tedavi sırasında, hedeflenen prostat dokusu boyunca steril su buharı salınır. Buhar prostat dokusuyla temas ettiğinde depolanan tüm enerji dokuya salınır. Doktorunuz, prostatınızın boyutuna göre ihtiyacınız olan tedavi miktarını belirleyecektir.

Zamanla vücudunuzun doğal iyileşme tepkisi tedavi edilen dokuyu emerek prostatı küçültür. Ekstra doku çıkarıldığında üretra açılır ve BPH semptomlarını azaltır.

Çoğu hasta iki hafta içinde semptomlarda rahatlama yaşamaya başlar ve maksimum fayda üç ay içinde ortaya çıkabilir.Hasta fizyolojisini göre bu durum değişiklik gösterebilir

Rezum Yöntemi

Rezum Yönteminin İşlem Basamakları

bg-image

Rezum Yöntemi

Riskli Bir Operasyon mu?

Rezūm Su Buharı Tedavisi, prostat dokusunu küçültmek ve prostat büyümesinin veya BPH'nin neden olduğu idrar semptomlarını hafifletmek için 50 yaş ve üzeri erkeklere yönelik bir tedavidir.

Rezūm Su Buharı Tedavisi ile ilişkili potansiyel riskler arasında bunlarla sınırlı olmamak üzere ağrılı veya sık idrara çıkma, idrarda veya menide kan, boşalma hacminde azalma, idrar yolu enfeksiyonu (İYE), idrar yapamama veya mesaneyi tamamen boşaltamama, acil ihtiyaç yer alır. idrara çıkma, boşalma güçlüğü, idrar tutamama, epididim iltihabı (testisin arkasında sperm taşıyan bir tüp), kötüleşen erektil disfonksiyon, boşalma ile ağrı/rahatsızlık, pelvik veya penil ağrı/rahatsızlık, zayıf veya dağınık idrar akışı , prostat bezinin iltihabı, üretranın skarlaşması ve daralması. Nadir durumlarda, mesane boynunun daralması (mesanenin üretraya bağlanan alanı), mesane taşı, şiddetli enfeksiyon aşağıdaki yan etkiler ortaya çıkabilir.

İşlemi takip eden iyileşme evresi sırasında hastalar, birkaç gün kateter kullanımını gerektirebilecek devam eden veya kötüleşen BPH semptomları yaşayabilirler. Rezūm Su Buharı Tedavisinin yararları ve riskleri hakkında doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

single-04
single-05
Rezūm Terapi, prostat hacmi 30cm380cm3 olan ≥ 50 yaşındaki erkekler için endikedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Rezum Yöntemi Hakkında Sorulan Sorular

Rezūm Su Buharı Tedavisi oral sedasyon veya lokal anestezi altında yapılabilir ve genel anestezi gerektirmez. Üroloğunuz işlem sırasında konforunuzu en üst düzeye çıkarmak için seçeneklerinizi sunacaktır.

Klinik araştırmalar, çoğu erkeğin tedaviden 2 hafta sonra semptomlarda hafifleme yaşadığını ve iyileşmelerin 3 aya kadar sürdüğünü göstermektedir. Hasta tepkileri farklılık gösterebilir.

Klinik araştırmalar, çoğu erkeğin birkaç gün içinde normal aktivitelerine döndüğünü göstermektedir. Üroloğunuz bunu sizinle tartışacak ve kişisel önerilerde bulunacaktır.

Rezūm tedavisinin bir sonucu olarak yeni erektil disfonksiyon bildirilmemiştir. Rezūm temel çalışmasından elde edilen verilere dayanarak, ABD FDA onaylı klinik çalışma, boşalma işlevi korunmuştur; bununla birlikte, BPH'li erkekler diğer olası idrar/boşaltma sorunları için daha yüksek risk altındadır ve Rezūm Sistemi ile tedaviyi takiben altta yatan bir durumun ortaya çıkma olasılığı vardır.